अपिल मिडिया प्रा. लि.
सूचना विभागमा दर्ता नं. : २४८२/२०७७–०७८
Office: Kathmandu Metropolitan City- 29
Phone: +977 9851107824
Admin: [email protected]
News: [email protected]

मुख्य समाचार

६७ जिल्लाबाट ११८२ प्रतिनिधि छानिए (सूचीसहित)


काठमाडौं– नेकपा एमालेको १० औं राष्ट्रिय महाधिवेशनका लागि ६७ जिल्लाबाट प्रतिनिधि चयन भएका छन् ।

एमाले केन्द्रीय कार्यालयमा बिहीबार साँझसम्म प्राप्त अनौपचारिक विवरणअनुसार अब १० जिल्लामा मात्रै प्रतिनिधि चयन हुन बाँकी छ । कैलाली र बझाङमा प्रतिनिधि चयनमा विवाद भएर रोकिएको छ भने बाँकी जिल्लामा प्रतिनिधि चयनको कार्य भइरहेको छ ।

६७ जिल्लाबाट अहिलेसम्म १ हजार १ सय ८२ जना प्रतिनिधि छनौट भइसकेका छन् । तीमध्ये खुलाबाट ७४०, महिला ३०४, उत्पीडित १३६ र २ जना मजदुरबाट चयन भएका छन् । एमालेले पार्टीका हरेक निकायमा ३३ प्रतिशत महिला सुनिश्चित गरेसँगै प्रतिनिधि छनौटमा महिला उपस्थिति उल्लेख्य रहेको छ । एमाले संगठन विभागले प्रतिनिधिको अभिलेखिकरण गरिरहेको छ ।

बागमती, गण्डकी, लुम्बिनी र कर्णाली प्रदेशका सबै जिल्लामा प्रतिनिधि छनौट भएको छ भने प्रदेश नम्बर १ का ताप्लेजुङ, पाँचथर र सुनसरी प्रदेश नम्बर २ का सप्तरी, सिरहा, धनुषा, महोत्तरी र रौतहट तथा सुदूरपश्चिम प्रदेशका बाजुरा र कैलालीमा प्रतिनिधि छनौटले पूर्णता पाउन सकेको छैन ।